Kazimiernikejszyn – Festiwal bez spinki

To jeden z najbardziej popularnych festiwali w Kazimierzu Dolnym. Odbywa się latem, a inicjatorem tego wydarzenia jest zespół Łąki Łan, który pochodzi z tego urokliwego miasteczka nad Wisłą. Na festiwal przyjeżdżają gwiazdy z całej Polski. Podczas imprezy nie brakuje atrakcji dla młodzieży i dzieci, dlatego bardzo licznie jest odwiedzany nie tylko przez mieszkańców okolic ale również przez turystów z dalszych zakątków. Energia, moc, zabawa, radość, odpoczynek to tylko kilka słów, które mogą opisać to wyjątkowe, letnie wydarzenie.

Początki Kazimiernikejszyn

Pierwsza edycja Kazimiernikejszyn odbyła się w wakacje w 2014 roku i trwała przez trzy dni. Celem organizatorów było stworzenie festiwalowej atmosfery, bez większego spędu niezainteresowanych muzyką ludzi. Głównymi założeniami wydarzenia to dobra zabawa wśród przyrody, energiczne koncerty, różnorodne aktywności oraz wspaniałe akcję społeczne. Festiwal organizowany jest latem w cudownym otoczeniu, co jeszcze bardziej podsyca chilloutowy klimat.

Pojęcie Kazimiernikejszyn to zangielszczenie nazwy miasta Kazimierz Dolny, które ma się kojarzyć z relaksem, przyjaźnią, naturą, dobrą energią wśród uczestników, ze wspaniałą muzyką oraz miasteczkiem, w którym jest organizowana impreza. W tym roku odbędzie się już piąta edycja wydarzenia, co sugeruje duże zainteresowanie taką formą rozrywki. Podczas każdej edycji pojawiają się nowe gwiazdy polskiej estrady oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Oprócz niesamowitej, intensywnej muzyki można doświadczyć innych, ciekawych wrażeń.

Koncert Kazimiernikejszyn

Zdjęcie: https://flic.kr/p/oTxmG6

Dużo warsztatów muzyki i pozytywnej energii

Na festiwalu w Kazimierzu dzieje się dużo. Oprócz świetnych koncertów znanych gwiazd uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach muzycznych, artystycznych, zrelaksować się w strefach odpoczynku, zażyć adrenaliny podczas przeróżnych aktywności. Wydarzenie w Kazimierzu jest bogate w rowerowe rajdy tunelem, Kanioning, chill na Półdzikiej Plaży, palenie koguta, silent disco na Rynku oraz Paprowędrówki. Nazwy atrakcji festiwalu są zabawne i zachęcają do przybycia oraz wzięcia udziału.

Organizatorzy dla najmłodszych również przygotowali spore atrakcje. Dla maluchów oprócz świetnej zabawy muzycznej czeka specjalna Mała Strefa, w której wraz z rodzicami będą mogli się bezpiecznie bawić. W tym roku na scenie Kazimiernikejszyn zagrają: Lao Che, Łąki Łan, Dawid Podsiadło, Fisz Emade, Gubson, Tabu, Spaceboy, Shakin’Dudi, November Project, NeoKlez, Dziady Kazimierskie. Pojawią się również tacy goście jak: Joanna Brodzik, Szymon Hołownia, Katarzyna Miller, Magdalena Dembowska.

Łąki Łan koncert

Zdjęcie: https://flic.kr/p/hBHVcC

Rozmowa z naturą

Festiwal Kazimiernikejszyn to dobra muzyka, zabawa, wspaniali ludzie i pozytywna atmosfera wśród prawdziwej natury. W malowniczym miasteczku nad Wisłą oprócz pięknych zabytków turyści i przyjezdni zachwycają się piękną i bujną przyrodą, w której można odpocząć od zgiełku i miejskiego hałasu. Kazimierz Dolny to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają szaleć wśród drzew, czuć wiatr we włosach i piasek między palcami. To tutaj są najpiękniejsze widoki na Wisłę oraz najstarsze zabytki architektury.

Wydarzenie to odbywa się zawsze wakacje, ponieważ jest organizowany na świeżym powietrzu pod chmurką. Letnie gorące dni tworzą niesamowity klimat koncertów oraz chillową i pozytywną atmosferę, która udziela się wszystkim. Otaczająca przyroda zachęca szczególnie do odpoczynku, relaksu z rodziną, ale także do świetnej zabawy z najlepszymi gwiazdami muzycznymi. Festiwal w Kazimierzu to jedno z, jak to określają organizatorzy wydarzenie „Bez spiny”, licznie odwiedzające przez turystów z całej Polski.

Program Kazimiernikejszyn 2018

Pełen program Festiwalu Kazimiernikejszyn można znaleźć na stronie: http://kazimiernikejszyn.pl/rozklad-jazdy/.

Redaktor